Evidence 2. díl

7. května 2012 v 21:45 | Lucka
Tak! Konečně! Je tu další - druhý díl Evidence. DOufám, že se vám bude líbit! Vím, že ho sem přidávám po trochu hodně dlouhé době, ale jinak to bohužel nešlo! :) Tak tedy příjemné čtení!!!
Hádejte, co mi naši řekli?! Moje sestřenice bude mít svatbu! To je překvapení! Bude se vdávat s Bobem (to je její dlouholetý přítel). Mojí sestřence je už 20 a Bobovi 29. Jsou od sebe trochu daleku, ale to je jedno. A mamka mi dokonce řekla záminku svatby! No jak jinak než to, že čekají dítě! J"Svatba bude už v sobotu" řekla mamka. Byla zrovna neděle, takže za necelý týden! "Ale mami, vždyť víš, že nemám žádné šaty!" vzdychla jsem. Táta se zasmál. Úplně jsem zapomněla, že sedí vedle mě. Podívala jsem se na něj. S Bobem se jednou hodně porafali, takže nevím, jestli na svatbu také pojede. "Tati, a ty, no, ty," koktala jsem, protože mi bylo trapné se na to ptát. Teď ale vypadal, že vůbec neuvažuje o tom, že by na svatbu nejel. "Ano, já pojedu taky." odpověděl mi táta s úsměvem, protože tušil, na co se ho chci zeptat. "To je skvělé!" zaradovala jsem se. Ještě pořád jsem nemohla uvěřit tomu, že se Anetta (to je ta má sestřenice) bude vdávat s Bobem. Tak jsem se na tu svatbu těšila!


"Mami, ale vždyť já nemám nic na sebe!" zhrozila jsem se. Mamka mi však klidným tónem odpověděla "Neboj, něco vybereme. A při nejhorším něco skočíme koupit." A tak se taky stalo. Nic pořádného, co by se hodilo na svatební příležitost jsem doma neměla, a tak jsme jeli do obchodu něco koupit. Mamka mě přemluvila k hrozným šatům, které jsou načechrané jako holubí peří! Nevím, jak jsem se k tomu mohla nechat přemluvit! Pořád jsem si je zkoušela před zrcadlem. Byly mi hrozně nepříjemné. Ach jo! Jak jsem to jen mohla dopustit. Ale to nebylo nejhorší! K tomu ještě ty boty! Takový vysokánsko tenoučký podpatek! A jé je! To nedopadne dobře…


"Carmen, večeře!" zavolala na mě mamka. Cože, ona už je večeře, je možné, že se tak dlouho nakrouhám před zrcadlem? V obchodě jsme byly dvě hodiny, potom půl hodiny tam, půl hodiny sem… No, tak "Já už jdu!" rychle jsem ze sebe svlékla šaty, vzala mikinu a upalovala na večeři. V břiše už mi hrál orchestr, jaký jsem měla hlad! "Co je dobrého?" zeptal se táta, který právě přišel z podvečerní procházky. Chodí takhle se sousedem každou neděli. "Pozor, nebo to připálím!" zahubovala na něj mamka a potom se políbili. Och! Doteď mi nedošlo, že na svatbě bude tolik polibků! Já totiž nejsem moc veliký příznivec romantiky. "Mami, a kolik lidí bude na té svatbě?" "To nevím, a teď se pojď najíst."


Po večeři jsem si šla popovídat s mamkou. "Mami, myslíš, že se na těch botách dokážu udržet?" zeptala jsem se s obavami. "Ale Carmen, to všechno se naučíš!" "Za týden?" řekla jsem pochybovačně. "No tenisky tam mít nemůžeš!" setřela mě mamka. "Ale tohle je opravdu hodně vysoký a jehlovitý podpatek." zakňourala jsem. "Hele, hele Carmen, ty boty mě stály nejméně majlant, tak si neztěžuj!" odbyla mě. "Ale…" chtěla jsem protestovat, ale v tom zazvonil telefon. "Jdi to prosím zvednout." A tak jsem šla. "To bude asi Anetta!" zavolala za mnou mamka. "Haló? Tady Carmen De…" nestačila jsem doříct své jméno a ze sluchátka se ozval Anettin hlas. "CARMEN! JÉ! JSEM TAK RÁDA, ŽE TĚ SLYŠÍM. TAK CO…." nenechala jsem jí domluvit. "Anett, hrozně řveš!" zasmála jsem se. Od malička jsme byly hrozně dobré kmošky, i když je mezi námi šestiletý věkový rozdíl. "Jej, promiň" omlouvala se a taky se smála. "Tak teda, jak se vede?" "No, to se mám ptát já tebe! Joo! Ty budeš mít svatbu, ta budeš mít svatbu…" začala jsem si prozpěvovat. Anetta se smála. "Jo, budu, a ty na ní přijdeš!" poručila mi. "A co šaty, nebo tak?" zeptala se. "No, radši se ani neptej! Mamka mě přinutila si vzít šaty pro princezny! A na boty se radši ani neptej!" "Proč?" "Uááá! Vysokánsek podpatek a k tomu ještě hubenej jak špejle!" naříkala jsem. "A co ty a šaty?" zeptala jsem se zvědavě. "Jo, půjčím si krásný z půjčovny!" zašeptala Anetta do telefonu. Ještě chvíli jsme si povídaly a potom jsem telefon předala mamce.


Neměla jsem co dělat a tak jsem šla do pokoje pro hosty hrát The Sims 2. Byla to nuda. Ty rodinky, co jsem ta měla mě už nebavily, a vytvářet novou, to dá moc práce. Tak jsem zabrousila na internet a stáhla si pár downloadů do hry. Podívala jsem se na pár oblíbených blogů a zašla na ten svůj. Byla jsem unavená a zavíraly se mi oči. Navíc už bylo jedenáct. Tak jsem se šla umýt a spát.


V noci jsem nemohla usnout. Pořád jsem musela myslet na Anettinu a Bobovu svatbu. Byla jsem nervózní. V telefonátu mi Anetta řekla, že tam nebude hodně lidí, ale vůbec ne málo. To znamenalo, že tam bude pěkný nával hostů. Bude to ve městě Gurrsiov. Je to blízko města, kde bydlí Anetta s Bobem. Pořád jsem se převalovala, až se mi konečně podařilo usnout. Měla jsem sen o tom, že jdu na svatbu Anetty a Boba. Mám ty vysoké podpatky a najednou narazím na schody. Samozřejmě že upadnu a moje kraťoučké šatičky se mi rozepnou a já tam ježím polonahá na čokoládovém dortu…Fuj, to byl ale ošklivý sen! :)


Druhý den ráno jsem se vydala do školy. V noci jsem úplně zapomněla, že píšeme písemku z chemie, takže jsem domů přinesla čtyřku. Mamka se na mě hrozně zlobila. "Takže ty ses včera vůbec neučila, co? Jenom si pařila na počítači nějaký ty tvoje nesmyslný simíky, nebo jak tomu říkáš…" rozčilovala se. Bylo zbytečné jí něco vysvětlovat. Vůbec mě neposlouchala. "Ano, včera jsem hrála The Sims 2, ale také jsem se učila chemii!" "A jak to, že si domů přinesla čtverec! …" Zbytek dne jsem se musela učit. Ale ne jen chemii, ale taky chodit na podpatku. Mamka už se na mě tolik nezlobila, ale jak přišel domů z práce taťka, všechno mu to vyslepičila. Dostala jsem přísný zákaz jít na počítač a dívat se na televizi. Ale jak šlo v našem malém bytě ignorovat velikou televizi, která řve na plné pecky? Tak jsem dostala další trest - umýt nádobí, sporák a podlahu! =(


V bytě máme dvě koupelny, jednu pro mě a jednu pro rodiče. V té mé je ale jenom sprchový kout. Šla jsem se tedy vykoupat k rodičům do koupelny. A byl tu další trapas. Máma s tátou se tam líbali. Ani si mě nevšimli. Chtěla jsem se vytratit, ale máma mě zahlídla. "Jé, Carmen!" a v té chvíli se otočil i táta. Měl sundanou košili. Máma byla jenom ve spodním prádle. Zrudla jsem jako rajče. Oba se začali smát a táta si rychle oblékl košili. Zabouchla jsem dveře od koupelny a zavolala "To se nemůžete zamykat?!" máma s tátou se zase začali smát. Z jejich smíchu jsem ale poznala, že jsou taky nervózní. "My nacvičujeme na svatbu, víš Carmen." řekla táta. "Hm, nevěděla jsem, že tam bude líbací kroužek!" oba se zasmáli a já jsem rychle zaběhla do svého pokoje. Ještě pořád jsem byla rudá jako rajče. "Uááá!" tiše jsem si zařvala a pustila si stereo na plné pecky…Tak doufám, že druhý díl nebyl zase tak strašný! :) Své názory PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tý Nuš Tý Nuš | Web | 7. května 2012 v 22:30 | Reagovat

Dobrý.. ale jenom jestli bych ti mohla poradit.. tak ybs asi mohla zmenšit fotky.. přijdou mě dost velké,měla by sis taky podepsat fotyk aby ti ten komix někdo nemohl zkopírovat :) Taky bysm měla trošku rozlišovat kdo co říká.. občas se v tom ztrácím ale jinak užasnej komix.. an to že je to tvuj první tak je to skvělé.. moje komixy jsou proti tvému děs :D

2 Lucy Lucy | Web | 7. května 2012 v 23:54 | Reagovat

Jo jo snad jo :)
Jinak pěkný komix :).V poslední době pořád něco do simíků stahuju..:D.Můžu se zeptat jaké máš dodatky?:)

3 Muffins Muffins | Web | 8. května 2012 v 10:06 | Reagovat

[2]: Mám dodatky: Noční Život, Roční Období, Život v bytě, Šťastnou cestu :-D
Díky za pochválení komixu! ;-)

4 Chantelle* Chantelle* | Web | 8. května 2012 v 10:16 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že je to teprve tvůj první komix si podle mě vedeš docela dobře. Pravda je, že fotky by mohly být menší a tvůj podpis by taky neškodil, ale jinak si myslím, že je to dobré. Překlepy v textu máš, takže bych ti radila si to po sobě třeba i dvakrát zkontrolovat. Text mi taky přijde vzhledem k fotkám dost dlouhý. Buďto bych udělala více fotek a text rozdělila, nebo bych ho zkrátila. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama